Tavsiye Et

En İyi Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

Çok güzel fotoğraflar çektiğinizi düşünüyorsunuz ve bunları özellikle sosyal medyadan paylaşıyorsunuz. Çektiğiniz bu fotoğrafları yayınlanmadan önce bazı yerlerini düzeltme ihtiyacı duyuyorsanız bu yazımız tam da size göre. Uygulamalar üzerinden derlediğimiz bu uygulamalar işinizi görecektir. İşte güvenle kullanabileceğiniz en iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları…

1) Adobe Photoshop Express

Adobe Photoshop Express, iOS ve Android ile uyumludur. Adobe Photoshop Express dört perspektif düzeltme seçeneği ile kullanıcılara böyle çeşitli bir özellik sunmaktadır. Lekeleri kaldırma, göz değiştirme, kırmızı göz düzeltme, filigran ekleme, diğer Adobe uygulamaları ile çalışma ve fotoğraflara bulanıklaştırma efekti uygulama gibi birçok özelliğe sahiptir. Kullanıcılar için bazı ücretsiz özelliklerini sunan uygulama, özelliklerinin hepsine erişmek isterseniz aylık ücret ödeyerek üye olmanızı gerekli kılmaktadır.

2) Adobe Photoshop Lightroom CC

Kütüphane oluşturabileceğiniz ve fotoğrafın tüm teknik bilgilerine ulaşabileceğiniz fotoğraf düzenleme uygulaması olarak daha işlevsel görünen Adobe Lightroom uygulamasının masaüstü versiyonu da bulunmaktadır. Web için galeri oluşturma ve yükleme gibi özelliklerini barındırdığı için en çok kullanılan programlar arasına girmektedir. Çektiğiniz fotoğraflarınızı konumlandırmak adına kullanılan bir ara yüze sahiptir.

3) Prisma

Ücretsiz çeşitli fotoğraf efektleri ekleme özelliği sunan Prisma, çekilen fotoğrafların proje olarak sunulmasını ve görülmesini sağlıyor. İleri derece renk filtreleri sayesinde etkileyici görüntüler oluşmasını sağlayan özelliği ile kullanıcıların beğenisini kazanıyor. Uygulamanın tek kötü yanı ise, fotoğraflarınıza efekt verirken kullanıcıları en az 1 dakika işlenmesini bekletme süresi olarak ayarlıyor.

4) Snapseed

Snapseed, Google alt yapısı olan fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Snapseed sayesinde diğer uygulamalardan farklı olarak kendi filtrenizi yaratabilme imkanınız bulunmaktadır. Fotoğraftan nesne silebilme, vücut inceltebilme ve fotoğraflara bulanıklık verme özelliklerine sahip ve kullanıcılarından olumlu eleştiriler alan bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca QR kodu özelliği ile düzenlediğiniz bir fotoğrafın düzenleme adımlarını QR kod oluşturur.

5) Flickr

Yahoo tarafından satın alınan ücretsiz fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Flickr’ın ücretsiz üyeliği sayesinde ayda 20 mb alanlık indirme yapabiliyorsunuz. Mimarlık, mühendislik, tasarımcılık ve grafikerlik gibi mesleki branşlara yönelik teknik detay fotoğraflarını da fazlaca içerisinde bulunduran elverişli bir platform olarak kullanıcılara kolaylık sağlıyor. En önemli özelliği filtreler açıkken aynı anda çekim yapabilmenizi sağlaması olarak görülüyor.

6) Afterlight 2

Afterlight 2, fotoğraflarınıza çeşitli yazılar, efektler, filtreler ekleme özelliğini sunar. Fotoğraflarınıza aynı zamanda farklı çerçeveler ekleyebilir, renklerini istediğiniz şekilde değiştirmenizi sağlar. Gelişmiş donanımı sayesinde doygunluk, parlaklık ayarlama, kontrast ayarlama ve titreşim ayarlama yapabileceğiniz, eksiksiz bir fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Ayrıca kendine özgün üretilen Afterlight Pozlama ayarı ile harika fotoğraflar oluşturabiliyorsunuz.

7) PicsArt

Uygulamanın temel amacı kırpma biçme ekleme mantığı gözükse de birçok elverişli ve kullanışlı özellik bulunduruyor. Serbest Kırpma, Dağılma Efekti ve Klonlama gibi fotoğraflardan en iyi görünümü oluşturmanızı sağlayacak özellikler sağlıyor. Uygulamanın diğerlerinden farklı özelliği haftalık yarışmalara katılabiliyorsunuz, o haftanın temasına uygun fotoğraflarınızı paylaşıyorsunuz. Kaliteli kolajlar yapabilmenizi sağlayan önemli bir uygulamadır.

8) Hypocam

Hypocam, Android cihazlar için yayınlanan alternatif siyah-beyaz fotoğraf çekme uygulamasıdır. Her fotoğrafın renk tonu ayrı bir şekilde tasarlayabilirsiniz. Uygulamamızı diğer fotoğraf uygulamalarından ayıran en büyük özellik farklı tonlara sahip siyah beyaz fotoğraflar elde etmenizi sağlamasıdır. Kendi yaratıcılığınızı kullanarak yepyeni fotoğraflar elde edebilirsiniz. Sade bir ara yüz bulundurmaktadır.

9) Vsco

Vsco fotoğraf düzenlemelerinin yapıldığı ve profillerde sergilendiği bir mobil uygulamadır. Uygulamada bulunan fotoğraf filtreleme seçenekleri sayesinde çeşitli filtre efektlerini de uygulayabilmenizi sağlar ve hızlı navigasyon özelliği sayesinde düzenlemek istediğiniz resimleri hızlı bir şekilde seçebilmenizi de sağlamaktadır.

10) Focos

Focos, fotoğraflarınızda sınırsız değişiklik yapabilme özelliği sunar. İOS cihazlara özel üretilen bir ücretsiz fotoğraf düzenleme uygulamasıdır. Her fotoğraf için alan derinliğini otomatik olarak hesaplayabilirsiniz. Galerinizde bulunan diğer fotoğraflara da bokeh efekti uygulayabilirsiniz.

Hits: 12

Bilgisayar mühendisi, girişimci, okur-yazar, webmaster, yönetici, insan...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir