Nedir?

Google Adsense nedir?

İçerik ürettiğiniz istikrarlı bir siteniz varsa, sitenizden para kazanmak isteyebilirsiniz. Bunun en kolay çözümü de, reklam gösterim ve tıklamaları sayesinde para kazanmanıza imkan veren Google Adsense’e müracaat etmek. Google, sitenizi inceledikten sonra talep ettiği kriterlerin karşılanması durumunda sitenizi reklam gösterimi sağladığı siteler ağına dahil eder ve verdiği kodları sitenize ekleyerek reklam yayıncısı olursunuz. Bazen bu kabul süresi 3 ila 6 ayı bulabiliyor. Sitenizdeki reklamlar gösterim başına veya tıklama başına az çok demeden gelir sağlamaya başlar. Belli bir kazanım limitine ulaştıktan sonra da kazancınız hesabınıza aktarılır. Reklam alanınız için milyonlarca reklamveren rekabet ediyor. Bu da daha fazla para, daha fazla alakalı reklam ve daha çok sayıda dolu reklam alanı anlamına gelir ve bunlardan biri de Google AdSens’e reklam vermektir.

Google Adsense, hem masaüstü, hem de mobilde piyasadaki en sağlam, en güvenilir, en çok kazandıran reklam ağıdır. İstatistikler internet reklam ağının %80’ini kontrol ettiğini ortaya koyuyor. İçerik üreticilerin bu nedenle ilk tercihi Google Adsense oluyor. Google Adsense sayesinde, hem sitenizdeki reklam içeriklerini yönetebilir (hangi sektör ve konularda reklamlar yayınlanabileceğini seçebilir), hem de ziyaretçi sayınıza göre iyi bir gelir elde edebilirsiniz.

Sitenize ekleyeceğiniz tek bir kod parçası sayesinde Google, sitenizin düzenine göre uyarlanmış reklamları otomatik olarak gösterir. Böylece, reklam kodunda değişiklik yapmak için zaman harcamak zorunda kalmazsınız.

Hits: 2

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir