Nasıl Yapılır?

Telegram’da Profil Fotoğrafı Nasıl Ayarlanır?

Telegram profil fotoğrafını bilgisayar üzerinden ayarlama işlemi

Telegram profil fotoğrafını bilgisayar üzerinden ayarlamak için iki farklı yol izleyebilirsiniz.

Birinci yol; Telegram Web üzerinden ayarlayabilirsiniz:

1- web.telegram.org adresine girin ve hesabınızı açın.
2- Karşınıza çıkan ekranda sol üstte yer alan üst üste üç çizginin olduğu bölümden Telegram menünüzü açın. Açılan menüde “Ayarlar” sekmesine tıklayın.
3- Karşımıza çıkan ekranda, isminizin sağ alt köşesinde bulunan fotoğraf makinesine tıklayın. Eklemek istediğimiz fotoğrafı seçip ve işlemi tamamlayın. Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra profil fotoğrafınız ayarlanmış olur.

Eğer profil fotoğrafınızı silmek isterseniz, aynı ekranda isminizin yanında yer alan yüklediğiniz fotoğrafın küçük resmine tıklayın. Daha sonra sağ altta çıkan çöp kutusuna tıklayarak fotoğrafı silin.

İkinci Yol; Telegram masaüstü uygulaması ile yapılabilirsiniz.

1- Bilgisayarınızda yüklü ise Telegram masaüstü uygulamasını açın. Eğer masaüstü uygulamasına sahip değilseniz desktop.telegram.org adresinden indirebilirsiniz. Uygulamayı indirdikten sonra Telegram mobil uygulamasından QR kod taramasıyla ya da telefon numarasıyla giriş yapabilirsiniz.
2- Uygulamaya giriş yaptıktan sonra ekranın sol üst tarafında yer alan menüyü açın. (Arama kısmının sol tarafındaki üç çizgiye tıklayarak menüye ulaşabilirsiniz.)
3- Açılan menüde “Ayarlar” sekmesine tıklayın. Karşınıza çıkan ekranda, isminizin sol tarafında yer alan ve eğer profil resmi ayarlanmadıysa isminizin baş harflerinin yazdığı yuvarlak bölmenin üstüne imleci getirin. Üstüne geldiğimizde ortaya çıkan fotoğraf makinesine tıklayın ve yüklemek istediğiniz fotoğrafı seçin. Fotoğrafın nasıl görünmesini istiyorsanız ayarlayın ve kaydedin. Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra profil fotoğrafınız ayarlanmış olur.

Eğer fotoğrafı silmek istiyorsanız, aynı ekranda isminizin yanında yer alan yüklediğiniz fotoğrafın küçük resmine tıklayın. Tıkladıktan sonra sağ altta çıkan üç noktaya tıklayıp ve menüyü açın. Açılan menüde “Sil” seçeneğine tıklayın ve onaylayın. Böylece fotoğrafınız silinmiş olur.

Telegram profil fotoğrafını android üzerinden ayarlama işlemi


1- Telegram uygulamasını açın.
2- Açılan uygulamada sol üst köşede bulunan üç çizgiye tıklayın ve menüyü açın. Açılan menüde “Ayarlar” sekmesine tıklayın.
3- Karşınıza çıkan ekranda, isminizin altında yazan “Profil Fotoğrafını Ayarla” seçeneğine tıklayın. Yüklemek istediğiniz fotoğrafı seçip ve nasıl görünmesini istiyorsanız ayarlayın. Yükleme işlemi tamamlandıktan sonra fotoğrafınız yüklenmiş olur.

Eğer resmi silmek istiyorsanız, aynı ekranda isminizin yanında yer alan yüklediğiniz fotoğrafın küçük resmine tıklayın. (Ekranı yukarı kaydırarak da bu menüye ulaşabilirsiniz) Tıkladıktan sonra sağ üstte çıkan üç noktaya tıklayın ve menüyü açın. Açılan menüde “Sil” seçeneğine tıklayın ve onaylayın. Böylece fotoğrafınız silinmiş olur.

Telegram profil fotoğrafını iOS üzerinden ayarlama işlemi


1- Telegram uygulamasını açın.
2- Açılan uygulamada sol altta bulunan “Ayarlar” menüsüne tıklayın.
3- Karşımıza çıkan ekranda “Yeni Fotoğraf ya da Video Ayarla” seçeneğine tıklayın. Hangi kaynaktan fotoğraf yükleyeceğinizi belirleyin ve “Web Arama” ve “Galeriyi Aç” seçeneklerinden birini seçin. Fotoğrafınızı ayarlayın ve onaylayın.

Eğer fotoğrafı silmek istiyorsanız, aynı ekranda yer alan yüklediğiniz fotoğrafın küçük resmine tıklayın. (Ekranı yukarı kaydırarak da bu menüye ulaşabilirsiniz.) Tıkladığınızda karşınıza çıkan “Fotoğrafı Kaldır” seçeneğiyle fotoğrafı kaldırın.

Hits: 0

Bilgisayar mühendisi, girişimci, okur-yazar, webmaster, yönetici, insan...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir