Nasıl Yapılır?

TikTok’ta canlı yayın nasıl yapılır?

TikTok’ta canlı yayın nasıl yapılır?

TikTok, dünya çapında olduğu kadar ülkemizde de yoğun bir kullanıma sahip. Birçok kişi bilmese de TikTok’ta tıpkı Instagram’da olduğu gibi canlı yayın açmak da mümkün.

Canlı yayın gerçekleştirmek bir dönem sıklıkla televizyon kanallarının işiydi. Ancak günümüzde anlık yayınlar yapabilmenin yolu artık TikTok’tan da geçiyor. TikTok’taki kullanıcılar, birkaç işlemi gerçekleştirerek canlı yayına geçebiliyor ve binlerce takipçiyi etrafında toplayabiliyor. TikTok’ta sorunsuz bir canlı yayın gerçekleştirmek için ise kullanıcının donanım konusunda da oldukça dikkatli olması gerekiyor. Canlı yayın yapacak kullanıcının internet hızının, özellikle de upload hızının iyi olması bu gerekliliklerden bazılarını oluşturuyor. Eğer kişi gerekliliklerinin tümünü kontrol etmiş ve kendisini yayına geçmeye hazır hissediyorsa yapması gerekenler şöyle:

Öncelikle iOS veya Android cihazınızdan TikTok uygulamanızı açın. Yukarıdaki sıraladığımız (1000 takipçi, 16 yaş üstü) şartları sağlayan hesabınıza tık hızında giriş yapın.

* TikTok uygulamasında, ekranın alt orta bölümünde bir “artı” işareti göreceksiniz.
* ‘’Artı’’ işaretine dokunun burada karşınıza video seçenekleri çıkacak.
Kaydetme seçeneğinin hemen yanında göreceğiniz “Canlı” düğmesine tıklayın.
* Böylece TikTok’ta canlı yayın yapmak için ilk ve en önemli adımınızı atacaksınız.
* Eğer bu düğmeyi göremiyorsanız şartları karşılayıp karşılayamadığınızı tekrar kontrol edin. Zira şartları karşılayamayan hesaplarda ”Canlı” düğmesi gözükmez.
* ”Canlı” düğmesi yerli yerinde ise bir sonraki aşamada canlı akışınızı özetleyen ve herkesin görebileceği yayın başlığınızı düşünmeniz gerekecek. Eğer canlı yayın başlığınızı bulduysanız, ilgili bölüme yazın.
* Yayını başlatmak için “Canlı Yayına Geç” tuşuna basmanız yeterli olacak. Böylece hesabınız aracılığıyla canlı yayına geçmiş olacaksınız. İşte hepsi bu kadar.

Hits: 0

Bilgisayar mühendisi, girişimci, okur-yazar, webmaster, yönetici, insan...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir