Tavsiye Et

Web Sitesi Performansını İzlemek İçin Kullanabileceğiniz Platformlar

Aralarından seçim yapabileceğiniz bir çok otomatik araç olmasına rağmen, web sitenizin ihtiyaçlarına uygun ve doğru bir araç bulmak zor olabilir. Mümkün olan en iyi kullanıcı deneyimini sunmanıza yardımcı olmak için, sitenizin performansını izlemek için kullanabileceğiniz üç platformu altta sıraladık.

Google PageSpeed ​​Insights

Google PageSpeed ​​Insights (PSI), web sitenizin hem masaüstü hem de mobil cihazlarda performansını değerlendirebileceğiniz bir platformdur. PSI, birden çok kaynaktan veri toplayarak ve ardından bu ölçümleri genel bir performans puanına dönüştürerek sayfa yükleme hızını artırabileceğiniz öneriler sunar. Google PageSpeed ​​Insights ,sorgulama sonrası raporu iki sekmeye bölünmüş olarak verir. Mobil sekmesi, mobil cihazlarda web sitenizin gösterdiği performansı ve ayrıntıları verirken, Masaüstü sekmesi de web sitenizin masaüstü ve dizüstü bilgisayarlardaki performansını raporlar.

Pingdom

Pingdom, web sitenizi test etmek için kullanabileceğiniz bir başka platformdur. Pingdom, kapsamlı bir analiz yaparken web sayfanızdaki sorunları gidermenizi de kolaylaştırır. Ayrıca, sitenizi kimin ziyaret ettiğini ve hangi tarayıcıları kullandıklarını da bilmenizi sağlar. Sunduğu diğer bir yararlı araç ise sitenizin uygulamalarının ve sunucularının kullanılabilirliğini test etmek için çalışma süresi izlemedir. Pingdom, web yöneticileri ve web geliştiricileri için ideal bir araçtır ve sitenizin yükleme süresi ile performansı ölçmek için uygun maliyetli bir platformdur. Pingdom’un neler sunabileceğini keşfetmek için bir abonelik satın alabilir veya 14 günlük ücretsiz deneme için kaydolabilirsiniz.

GTmetrix

Web sitenizin performansı hakkında ayrıntılı bir rapor almak istiyorsanız GTmetrix sizin için uygun bir araç. GTmetrix kullanmanın en büyük avantajlarından biri, bir sayfayı farklı tarayıcılarda, ağlarda ve hatta ülkelerde test etme özelliğidir. GTmetrix ile, sayfalarınızın telefon ve tabletler dahil olmak üzere çeşitli ekran boyutlarında nasıl göründüğünü de önizleyebilirsiniz. Web sitenizi ücretsiz olarak analiz edebileceğiniz GTmetrix’in Pro versiyonu da mevcuttur. Pro paket, kaynak kullanım grafikleri, saatlik izleme ve raporlarınız için sınırsız özel filtreler gibi ek özellikler içerir.

Hits: 0

Bilgisayar mühendisi, girişimci, okur-yazar, webmaster, yönetici, insan...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir