Nasıl Yapılır?

WhatsApp sözleşmesi iptali nasıl yapılır?

WhatsApp, gizlilik sözleşmesi tarihinin geri alındığını duyurdu. Sözleşme için 8 Şubat 2021’e kadar kullanıcılarına süre tanıyan ve Facebook’un gizlilik verilerine ulaşması yönünde tartışmalara neden olan Whatsapp’ın kararı sonrası sözleşme iptali gündeme geldi. WhatsApp gizlilik sözleşmesi iptal etme işlemi, mesajlaşma devinin geri adım atmasıyla kullanıcıların dikkatini çekti. Tartışmalara konu olan gizlilik sözleşmesi güncellemesiyle ilgili yeni açıklama yapan WhatsApp, “8 Şubat’ta hiç kimsenin hesabı askıya alınmayacak veya silinmeyecek. Şimdi, insanlardan şartları incelemelerinin ve kabul etmelerinin isteneceği tarihi geri alıyoruz.” ifadesini kullandı. Sözleşmeyi daha önceden iptal edenler iptal yöntemlerine yoğunlaştı. Ancak Whatsapp sözleşmesi iptali için herhangi bir durum bulunmuyor.

WhatsApp sözleşmesi iptali için herhangi bir açıklama yapılmadı. Ancak hesabı silip, yeniden uygulamayı yüklemek sözleşme iptali için geçerli olabilir.

WhatsApp hesabınızı silmek için:

WhatsApp’ı açın.
Ayarları > Hesap > Hesabımı Sil’e gidin.
Telefon numaranızı uluslararası koduyla birlikte yazın ve Hesabımı Sil’e dokunun.

Hesabınızı sildiğiniz zaman
Hesabınız ve profil fotoğrafınız WhatsApp’tan silinir.
Tüm WhatsApp gruplarınızdan silinirsiniz.

Telefonunuzdaki WhatsApp mesaj geçmişiniz ve WhatsApp iCloud yedeklemeniz silinir.

Hesabınızı silerseniz: Hesabınıza tekrar erişemezsiniz. Yedekleme sistemlerinde saklanan verilerin silinmesi 90 güne kadar sürebilir. Bilgileriniz bu süre zarfında WhatsApp’ta erişilebilir değildir. Gönderdiğiniz mesajların kopyaları gibi diğer kullanıcıların sizinle ilgili sahip olduğu bilgiler etkilenmez. Bazı materyallerin kopyaları (örneğin, log dosyalarınız) veritabanımızda kalabilir, ancak bunlar kişiye özel tanımlayıcılardan bağımsızdır. Diğer Facebook Şirketleri ile paylaşılan kişisel bilgileriniz silinir. Daha fazla bilgi için: [https://www.whatsapp.com/]

Hits: 0

Bilgisayar mühendisi, girişimci, okur-yazar, webmaster, yönetici, insan...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir